close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 28 grudnia 2018

  Bożonarodzeniowy spektakl w wykonaniu uczniów był centralnym punktem świątecznego spotkania w polskiej szkole w Viborgu.

  15 grudnia 2018 r. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym (SPK) w Viborgu uczniowie najmłodszych klas i gimnazjum przedstawili jasełka oraz przedstawienie świąteczne. Występom towarzyszył krótki koncert świątecznych melodii, wykonanych na flecie poprzecznym przez uczennicę Szkoły. Specjalne życzenia dla całej szkolnej społeczności przekazała Kierownik SPK, Pani Elżbieta Bolesta-Snopek, dziękując za wkład i zaangażowanie nauczycieli oraz rodziców w pielęgnowanie i kultywowanie tradycji polskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Rada Rodziców SPK przygotowała świąteczne prezenty edukacyjne dla wszystkich uczniów Szkoły. Wszyscy uczestnicy spotkania zebrali się przy obficie zastawionym polskimi potrawami wigilijnym stole, przygotowanym przez rodziców uczniów.

   

  Uczestnicząca w spotkaniu konsul RP Dobrosława Siemianowska uroczyście przekazała Szkole zestaw książek i pomocy naukowych dla polskich uczniów przygotowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach jubileuszowego projektu „Sto Bibliotek na Stulecie Niepodległości”.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: