close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 4 stycznia 2017

  Zgodnie z duńską tradycją w dniu 3 stycznia królowa Małgorzata II przyjęła na spotkaniu noworocznym przedstawicieli korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Królestwie Danii.

  Zgodnie z duńską tradycją w dniu 3 stycznia królowa Małgorzata II w towarzystwie następcy tronu księcia Fryderyka i jego małżonki, księżnej Mary przyjęła na spotkaniu noworocznym przedstawicieli korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Królestwie Danii.

   

  Spotkanie było nie tylko okazją do noworocznych życzeń dla rodziny królewskiej, ale też do podsumowania aktywności i wizyt z roku 2016. W stosunkach polsko-duńskich miniony rok obfitował w liczne wydarzenia: w czerwcu 2016 r. z wizytą w Królestwie Danii  przebywał Prezydent RP Andrzej Duda, nieco wcześniej, w kwietniu 2016 r. spotkali się w Warszawie szefowie rządów – Pani Beata Szydło i Pan Lars Løkke Rasmussen. Wizyty w Danii złożyli także ministrowie – wiosną szef polskiej dyplomacji, Minister Witold Waszczykowski, zaś w listopadzie Minister Obrony Antoni Macierewicz. Dodatkowo zrealizowano szereg spotkań, seminariów, konferencji i innych wydarzeń o charakterze gospodarczym, kulturalnym czy w obszarze dyplomacji publicznej.

  105 DIPLO NYTÅRSKUR
  102 DIPLO NYTÅRSKUR
  100 DIPLO NYTÅRSKUR
  2017 01 03-Queens reception-Gr hall Polish amb

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: