close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 26 września 2016

  „Dwa języki, dwa razy więcej możliwości” Czesław Mozil jako „Ambasador dwujęzyczności” odwiedził Viborg i Aalborg

  W ramach realizacji projektu Ambasady RP w Kopenhadze: Dwa języki, dwa razy więcej możliwości, Czesław Mozil jako „Ambasador dwujęzyczności” spotkał się 24 września br. z polskimi dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Viborg oraz w Aalborg.

   

  Podczas spotkań Czesław Mozil dzielił się własnymi doświadczeniami z wieloletniego życia na emigracji. Przekonywał o korzyściach płynących z dwujęzyczności i wadze znajomości swoich korzeni. Jednocześnie zachęcał do pielęgnowania i rozwijania języka polskiego zarówno wśród dzieci młodzieży jak i dorosłych, a także motywował uczestników spotkań do intensywnego korzystania  z możliwości nauczania języka polskiego, które stwarzają duńskie gminy.

   

  Celem projektu „Dwa języki, dwa razy więcej możliwości. Ambasador Dwujęzyczności” jest realizacja strategicznego celu A Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą na lata 2015-2020 tj. wspieranie nauczania języka polskiego, w języku polskim i wiedzy o Polsce wśród Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą oraz dzieci pracowników migrujących.

  czm4
  czm3
  czm2
  czm1

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: