close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 8 października 2018

  Uroczystość wręczenia odznaczeń z udziałem Ministra Adama Kwiatkowskiego odbyła się 5 października 2018 r. Aalborgu. Za działalność na rzecz środowiska polonijnego odznaczone zostały pani Jadwiga Margét Jónsdóttir Złotym Krzyżem Zasługi, oraz Ewa Antonowicz i Beata Zieniewicz Srebrnymi Krzyżami Zasługi.

  Uroczystość wręczenia odznaczeń z udziałem Ministra Adama Kwiatkowskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się 5 października 2018 r. Aalborgu. Za działalność na rzecz środowiska polonijnego w Danii Prezydent RP Pan Andrzej Duda odznaczył Prezes Związku, Jadwigę Margét Jónsdóttir Złotym Krzyżem Zasługi, zaś Srebrne Krzyże Zasługi otrzymały Ewa Antonowicz oraz Beata Zieniewicz.

   

  Dokonując dekoracji w imieniu Prezydenta RP, Minister A. Kwiatkowski podkreślił, jak istotna jest rola Związku Polskiego oraz samych odznaczonych w integrowaniu środowiska polonijnego w Jutlandii Północnej oraz wpieraniu i kultywowaniu polskości wśród kolejnych pokoleń polskiej emigracji do tego regionu Danii. W szczególności zaangażowanie na rzecz wzmocnienia pozycji Polaków i osób polskiego pochodzenia w lokalnych społecznościach, a także propagowanie wiedzy o przysługujących im prawach, w tym pracowniczych i obywatelskich, jest szczególnie cenną działalnością, dostrzeganą, zarówno w Danii, jak i przez organy administracji państwowej w Polsce. Odnotował jednocześnie, ze ceremonia wręczenia odznaczeń odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym sam Związek Polski świętuje 30-lecie istnienia.

   

  Ambasador RP, Henryka Mościcka-Dendys, złożyła na ręce Zarządu podziękowania dla Związku Polskiego za doskonałą współpracę organizacji z innymi polskimi stowarzyszeniami w Danii, a także Ambasadą RP, w działaniach podejmowanych dla i na rzecz polskiej emigracji w Danii.

  wojsko 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: