close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 13 czerwca 2016

  W pierwszym dniu wizyty w Królestwie Danii Prezydent RP Andrzej Duda został przyjęty na prywatnej audiencji u Jej Królewskiej Mości Małgorzaty II w Pałacu Amalienborg w Kopenhadze

  Królowa Małgorzata II ma opinię najbardziej postępowej i nowoczesnej Monarchini na świecie. Cieszy się poparciem ponad 80% społeczeństwa. Większość obywateli Danii nie wyobraża sobie, że mogliby żyć w innym systemie niż monarchia. 

   

  Oficjalnym mottem królowej jest: „Guds hjælp, Folkets kærlighed, Danmarks styrke”, czyli „Wsparcie Boga, miłość ludu i potęga Danii”. Małgorzata II jest także Głową Duńskiego Kościoła Narodowego. Królowa jest znana ze swych talentów artystycznych w dziedzinie malarstwa, akwareli, szkicu, scenografii, jak również haftowania szat liturgicznych (szaty biskupie i ornaty). Królowa Małgorzata II poza językiem ojczystym włada biegle językami: francuskim, szwedzkim, angielskim i niemieckim.
   

  Po prywatnej rozmowie z Monarchinią, Andrzej Duda udał się na spotkanie z Premierem Królestwa Danii Larsem Løkke Rasmussenem. 

   

  Źródło: KPRP

  dwnld1748065844
  dwnld1429293288
  dwnld71644978

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: