close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • NAUKA/EDUKACJA

 • 6 września 2016

  Po wakacyjnej przerwie pracę rozpoczął Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Jego uczniowie włączyli się w akcje Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

  W dniu 3 września odbyła się ceremonia rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Naukę w klasie pierwszej rozpoczęło 25 dzieci, zaś łącznie w bieżącym roku szkolnym naukę w SPK kontynuować będzie ponad 180 uczniów.

   

  W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego było też okazją do włączenia się w akcję Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Fragmenty powieści polskiego noblisty odczytali zarówno uczniowie, jak  i rodzice. Poza fragmentami „Quo vadis” czytano także fragmenty z nowel (m.in. „Janko Muzykant”) oraz znanej lektury dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”.

   

  Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Prezydenta RP w roku 2012. Każdego roku w wyznaczonym dniu czytane są fragmenty powieści zaliczanych do klasyki polskiej literatury wybieranych w ogólnodostępnym plebiscycie.

  SPKrozpoczecie1
  SPKrozpoczecie2
  SPKrozpoczecie3
  SPKrozpoczecie4
  SPKrozpoczecie5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: