close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 8 lutego 2017

  W czasie wizyty w Aarhus Ambasador H. Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum Sztuki Aros, aby dyskutować o współpracy polskich i duńskich instytucji kultury.

  W czasie wizyty w Aarhus w dniu 6 lutego br. ambasador Henryka Mościcka-Dendys odwiedziła galerię Kunsthal Aarhus oraz Muzeum Sztuki Aros, aby dyskutować o współpracy polskich i duńskich instytucji kultury.

   

  Promocja polskiej sztuki współczesnej i dorobku polskich artystów były przedmiotem rozmowy ambasador Henryki Mościckiej-Dendys z panem Jacobem Fabriciusem, dyrektorem galerii Kunsthal Aarhus i jego zespołem. Dyskutowano o działalności galerii i jej planach wystawienniczych na najbliższe lata, które uwzględniają także współpracę z polskim światem kultury. Z kolei podczas spotkania z główną kurator Muzeum Sztuki Aros, panią Lise Pennington, podniesiono temat współpracy polskich i duńskich instytucji odpowiedzialnych za współpracę w sferze kultury i sztuki oraz promocję kultury. Lise Pennington podkreślała znaczenie osobistych kontaktów dla skuteczności promocji sztuki, a zwłaszcza młodych artystów. Z kolei ambasador H. Mościcka-Dendys wyrażała nadzieję, że „Muzeum Aros uwzględni w swoich planach działalności na najbliższe lata także polskie elementy, zwłaszcza że polska sztuka współczesna w niezwykle uniwersalny sposób opowiada światu historię polskiej transformacji po 1989 r. i inspiruje do przyglądania się polskiej tożsamości, historii i kulturze”.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: