close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 17 marca 2017

  W programie rozpoczętego wczoraj Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych CPH DOX uczestniczyć będą polscy filmowcy.

  Organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych CPH DOX zakwalifikowali do programu dwa polskie filmy, jak również zaprosili polskich filmowców do udziału w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.

   

   

  Film „Photon” w reżyserii Normana Leto pokazany zostanie w ramach serii „Before and after science”. To fascynująca próba pokazania historii dosłownie wszystkiego, od Wielkiego Wybuchu, poprzez ewolucję wszystkich form życia na przestrzeni epok, do przewidywań nieznanej jeszcze przyszłości. Piękne wizualizacje największych zagadek nauki są z jednej strony skłaniającą do refleksji  lekcją fizyki, z drugiej próbą zbudowania mostu pomiędzy abstrakcyjnymi badaniami naukowymi, a komunikowaniem ich idei i wyników. Po seansie zaplanowanym w dniu 18 marca br. w kopenhaskiej Cinemateket reżyser spotka się z publicznością.

   

  Norman Leto będzie również jednym z wykładowców w ramach projektu „Science Class”, stanowiącego część DOX: Academy, specjalnych kursów dla studentów szkół filmowych i artystycznych. Weźmie także udział w panelu poświęconym nauce i filmom (Science and film), odbywającym się w dniu 21 marca br. jako część bloku CPH: Conference.

   

  Informacje o seansach filmu “Photon” oraz o biletach znajdują się tutaj.

  Informacje o panelu „Science and film” w ramach CPH Conference znajdują się tutaj

   

   

  Film „Wszystkie nieprzespane noce” to fabularyzowany dokument Michała Marczaka, nagrodzony za reżyserię na Festiwalu Sundance w 2016 r. Opowiada historię dwójki przyjaciół przemierzających nocami Warszawę i wszystkie jej atrakcje. Rzeczywistość miesza się na ekranie z marzeniami, które ma się tylko w wieku lat dwudziestu, gdy przyszłość stoi otworem i nie ma się nic do stracenia. Michał Marczak jest uznanym młodym twórcą balansującym na granicy dokumentu i fabuły. Jego kontrowersyjny film „Fuck for Forest”  był w 2013 r. najczęściej wyświetlanym za granicą polskim dokumentem.

   

  Informacje o seansach filmu „Wszystkie nieprzespane noce”  oraz o biletach znajdują się tutaj.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: