close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 3 lipca 2017

  Polscy i duńscy muzycy jazzowi inspirują się wzajemnie już od 10 lat. Z tej okazji 10 i 11 lipca br. w Kopenhadze odbędzie się seria koncertów oraz pokaz filmu „Ludzie spotykają się i miła muzyka rodzi się w sercach” z muzyką Krzysztofa Komedy.

  Historia współpracy młodych polskich muzyków rozpoczęła się przed blisko dziesięciu laty, a zainicjowało ją trzech odważnych artystów, którzy zdecydowali się na podjęcie edukacji muzycznej w Danii.

   

  Tomasz Licak, Bartłomiej Wawryniuk oraz Marek Kądziela, dzięki studiom na Carl Nielsen Academy of Music w Odense, zapoczątkowali nowy etap polsko-duńskiej współpracy w zakresie szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Dzięki sukcesom oraz obecności na europejskim rynku muzycznym zespołów czerpiących inspiracje z pogranicza kultury słowiańskiej i skandynawskiej, pojawiła się fala młodych artystów, chcących rozwijać ten szczególny kierunek w sztuce.

   

  W konsekwencji tych wydarzeń, duńskie konserwatoria  zapełniły się młodymi muzykami z Polski, począwszy od Esbjergu, przez Odense po samą Kopenhagę. Nastąpiło unikatowe połączenie kultur, muzycznych inspiracji, które zaowocowało nawiązaniem nierozerwalnych przyjaźni ludzi, którzy je tworzą.

   

  Dla uczczenia znaczenia tych artystycznych przyjaźni w dniach 10 i 11 lipca br., w ramach Copenhagen Jazz Festival, odbędą się koncerty zespołów powstałych w tym szczególnym nurcie, odnoszących na codzień sukcesy na arenie międzynarodowej. Zapraszamy również na projekcję filmu „Ludzie spotykają się i miła muzyka rodzi się w sercach” z muzyką Krzysztofa Komedy, a po niej na dyskusję panelową na temat polsko-duńskiej współpracy w obszarze jazzu i muzyki improwizowanej.

   

  10 lipca 2017 – KoncertKirken

   

  Blågårds Pl. 6A, 2200 København N

   

  Wstęp wolny

   

  15:00 Jachna/Tarwid/Karch (PL/DK) - Sundial

  16:00 TOM Trio (PL/DK)

  18:00 K.R.A.N. (PL/DK)

  20:00 Taste Of The World (PL/DK/SE)

  22:00 Radek Wośko Atlantic Quartet (PL/DK)

   

  Więcej informacji na stronie festiwalu.

   

  11 lipca 2017 - Husets Biograf, Huset KBH

   

  Rådhusstræde 13, 1466 København K

   

  17:00 Film  „Ludzie spotykają się i miła muzyka rodzi się w sercach” (komedia szwedzko-duńska „Mennesker mødes og sød musik opstår i hjertet”, rok 1967) z muzyką Krzysztofa Komedy

  19:00 Dyskusja panelowa na temat współpracy polsko-duńskiej w Hustets Biograf Café, prowadzenie Tomasz Licak

  20:00 koncert Polish Danish Jazz Days Ensemble feat. live VJ Sven Dam Meinild

   

  Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

   

  Na podstawie materiałów promocyjnych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: