close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GOSPODARKA

 • 15 marca 2017

  W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej realizowanych przez Ambasadę RP odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora ciepłownictwa i efektywności energetycznej.

  W ramach cyklu projektów poświęconych transformacji energetycznej, realizowanych przez Ambasadę RP w Kopenhadze, 14 marca br. w stolicy Danii odbyło się polsko-duńskie seminarium nt. modernizacji sektora ciepłownictwa i efektywności energetycznej.

   

  Wydarzenie otworzył podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii RP Michał Kurtyka wraz z podsekretarz stanu w MSZ Krolestwa Danii Susanne Hyldelund, odpowiedzialną za kwestie gospodarcze i politykę handlową. Minister M. Kurtyka podkreślił szczególnie ważny dla Polski proces reformy legislacji dot. sektora energetycznego i intensywne wysiłki podejmowane przez nasz kraj na rzecz poprawy jakości powietrza i zapewnienia wyższej jakości wykorzystywanych surowców energetycznych. W dyskusji wskazywano, ze miejskie przedsiębiorstwa ogrzewania, dostarczające ok. 59% ciepła, zainteresowane są zwiększaniem efektywności energetycznej, zmniejszeniem strat w przesyle ciepła i obniżeniem emisji CO2 przy jego wytwarzaniu.

   

  W seminarium zorganizowanym w centrum konferencyjnym duńskiego MSZ, udział wzięła 12-osobowa delegacja polska, w tym przedstawiciele takich firm jak Tauron, PGE oraz Veolia. Wykład nt. współpracy międzynarodowej w realizacji regionalnych projektów z zakresu efektywności energetycznej wygłosił przedstawiciel Mazowieckiej Agencji Energii, zaś reprezentant Duńskiego Stowarzyszenia Ogrzewania Miejskiego (Danish Board for District Heating) przedstawił rozwiązania stosowane w Danii. Seminarium zgromadziło ok. 40 uczestników, po jego zakończeniu i rozmowach B2B delegacja firm polskich udała się z wizytą studyjną do agencji State of Green i Duńskiego Stowarzyszenia Ogrzewania Miejskiego, gdzie kontynuowano dyskusję nt. wykorzystania doświadczeń duńskich przy rozwiązywaniu wyzwań związanych z modernizacją ciepłownictwa.

  district heating-3
  district heating-2
  district heating-1
  district heating2a

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: