close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 15 marca 2017

  W ramach dwudniowej wizyty w Kopenhadze przebywał podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka. Przedmiotem rozmów była m.in. infrastruktura energetyczna w regionie i wspólne projekty w obszarze energii.

  W ramach dwudniowej (13-14.03. br.) wizyty w Kopenhadze przebywał podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka. Przedmiotem rozmów była m.in. infrastruktura energetyczna w regionie i wspólne projekty w obszarze energii.

   

  „Jestem niezwykle zadowolony z dotychczasowej współpracy ze stroną duńską. Dania jest dla nas istotnym partnerem ze względu na swoje doświadczenie w transformacji energetycznej, a także kluczową rolę, jaką odgrywa w realizacji projektu połączenia Polski z szelfem norweskim” – powiedział min. Michał Kurtyka podczas konsultacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Danii.

   

  Polska i Dania są zaangażowane w rozmowy nt. projektu Baltic Pipe. Jest to znaczący projekt infrastrukturalny mający na celu powstanie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Dania jest także szczególnie zainteresowana nowymi możliwościami dla inwestorów w Polsce oraz współpracą przy realizacji Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Podczas konsultacji w Kopenhadze min. M. Kurtyka otworzył także polsko-duńskie seminarium nt. współpracy w sektorze ciepłownictwa i odwiedził Europejską Agencję Środowiska.

   

  Wizyta delegacji Ministerstwa Energii wpisuje się w szereg realizowanych przez Ambasadę RP w Kopenhadze wydarzeń, związanych z implementacją polsko-duńskiego porozumienia z 2015 r. o wzmocnionej współpracy międzyrządowej, m.in. w obszarze energii. 

  district heating4a
  min kurtyka4
  min kurtyka3
  min kurtyka2
  min kurtyka1

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: