close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 15 marca 2017

  W związku z 58. sesją ICANN wizytę w Kopenhadze złożyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Celem zrealizowanych przy tej okazji konsultacji dwustronnych było m.in. zapoznanie się z duńskimi doświadczeniami z zakresu e-administracji.

  W związku z 58. sesją ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers – instytucja odpowiedzialna za przyznawanie nazw domen internetowych), wizytę w Kopenhadze złożyli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Celem zrealizowanych przy tej okazji polsko-duńskich konsultacji dwustronnych było m.in. zacieśnienie współpracy w obszarze ICT i zapoznanie się z duńskimi doświadczeniami z zakresu e-administracji.

   

  Delegacji przewodniczył specjalny doradca Ministra Cyfryzacji, Krzysztof Szubert. Głównymi tematami spotkań z partnerami duńskimi były m.in. cyfryzacja w administracji publicznej, system komunikacji z obywatelami i przedsiębiorcami, gospodarka oparta na danych oraz praktyczne doświadczenia Danii w wykorzystaniu e-usług. Ambasada RP w Kopenhadze zorganizowała ponadto spotkania w Healthcare Denmark, podczas którego omówiono kwestie związane z informatyzacją służby zdrowia, a także w Konfederacji Przemysłu Duńskiego – w zakresie wsparcia dla cyfryzacji przedsiębiorczości i budowy gospodarki 4.0. Podczas wizyty studyjnej w Agencji ds. Cyfryzacji delegacja zapoznała się z duńskimi doświadczeniami z digitalizacji administracji publicznej. Z kolei w czasie dyskusji w kopenhaskiej siedzibie Bałtyckiego Forum Rozwoju (BDF) poruszono m.in kwestię open data, inicjatyw w zakresie polityki cyfryzacji i jednolitego rynku cyfrowego UE. Wizyta stanowiła element zacieśniania współpracy roboczej między Polską i Danią w zakresie agendy cyfryzacji i e-administracji.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: