close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLITYKA

 • 9 lutego 2017

  Przedstawiciele ok. 70 duńskich firm uczestniczyli w seminarium nt. możliwości inwestycji w Polsce i na Ukrainie zorganizowanym w duńskim MSZ przez Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie.

  Na zaproszenie MSZ Danii, Ambasador Henryka Mościcka-Dendys wzięła udział w seminarium gospodarczym nt. możliwości, jakie zagranicznym inwestorom oferuje Polska i Ukraina. W wydarzeniu uczestniczyło około 70 przedstawicieli duńskich firm, w większości już obecnych i dynamicznie rozwijających się w Polsce, a zainteresowanych ekspansją czy to na Ukrainę, czy w innych krajach Europy Środkowej.

   

  Niejednokrotnie Duńczycy nie zdają sobie sprawy z tego, jak blisko geograficznie leży Polska i jak podobne do duńskiego podejście do działalności gospodarczej mają Polacy. Tymczasem jesteśmy sąsiadami, mamy podobny sposób myślenia i prowadzenia biznesu, co bardzo ułatwia współpracę. Tylko w 2016 r. dwustronna wymiana handlowa Polski i Danii osiągnęła wysokość ponad 4 mld EUR – powiedziała Ambasador H. Mościcka-Dendys, otwierając konferencję zorganizowaną w siedzibie duńskiego MSZ przez zespół Ambasady Królestwa Danii w Warszawie.

   

  Przedstawiciele takich podmiotów gospodarczych jak Danfoss, KMD oraz NEFCO, podkreślali potencjał oraz możliwości, jakie oferuje inwestorom rynek polski, w tym wykształcone kadry, wysokie standardy pracy, stabilny system prawny i niski poziom korupcji. Centralne położenie geograficzne naszego kraju oraz przychylny dla inwestycji klimat sprawiają, że firmy, które decydują się na obecność w Polsce, odnotowują szybki rozwój. Uczestnicy konferencji wskazywali też pozytywny wpływ środków pozyskanych z funduszy europejskich na rozwój kraju.  Dyskutowano także o możliwościach współpracy polskich i duńskich spółek na rynku ukraińskim oraz zaangażowaniu obu kraju w proces reform wdrażanych przez rząd premiera V. Hrojsmana.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: