close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 lutego 2018

  Ambasador H. Mościcka-Dendys wraz z konsul D. Siemianowską spotkały się z Polakami pełniącymi funkcje doradców w związku zawodowym 3F w Kopenhadze, na Zelandii, Fionii i Jutlandii Północnej oraz z przedstawicielami organizacji BAT-Kartellet.

  8 lutego 2018 r. Ambasador Henryka Mościcka-Dendys wraz z konsul Dobrosławą Siemianowską spotkały się z Polakami pełniącymi funkcje doradców w związku zawodowym 3F w Kopenhadze, na Zelandii, Fionii i Jutlandii Północnej oraz z przedstawicielami organizacji BAT-Kartellet.

   

  Spotkanie poświęcone było sytuacji i problemom polskich pracowników na duńskim rynku pracy oraz istniejącym możliwościom podnoszenia świadomości wśród Polaków zatrudnionych w Danii nt. zasad funkcjonowania tutejszego rynku pracy oraz praw związanych z bezpieczeństwem pracy, zabezpieczeniem emerytalnym czy społecznym, w taki sposób, by w pełni mogli korzystać z przyjętego w Danii modelu flexicurity (elastyczność i bezpieczeństwo na rynku pracy). Dyskutowano o potrzebie budowania zaufania polskich pracowników do duńskich związków zawodowych, jako organizacji o silnie zakorzenionej pozycji w duńskim modelu rynku pracy i o zakresie zadań różniącym się od kompetencji związków zawodowych w Polsce.  Rozmowa dotyczyła także kosztów członkostwa w związkach oraz jednoczesnych korzyści płynących z przynależności do  organizacji związkowych, które zrzeszają pracowników wielu branż, od pracowników budowlanych, pracowników biurowych po personel medyczny i inne poszczególne grupy zawodowe. 

   

  Spotkanie było też okazją do dyskusji o możliwościach i perspektywach powrotów polskich pracowników i ich rodzin z Danii do Polski.
   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: